Kartu su mokslininkais kuriama inovacija didins EnePRO metalo gaminių konkurencingumą regione

„Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausanti pažangių energetikos paslaugų bendrovė EnePRO kartu su Baltijos pažangių technologijų institutu (BPTI) ėmė kurti inovaciją, kuri bus pritaikyta projektuojant ir gaminant  pramoninius plieninius savilaikius dūmtraukius. Ši technologija EnePRO leis įgyti ženklų konkurencinį pranašumą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse – jose kol kas nėra nė vienos gamybinės įmonės, naudojančios panašią technologiją.

Šiuo metu BPTI instituto mokslininkai programuoja skaičiavimo metodiką ir jos pirmąją versiją ketinama pradėti testuoti rugpjūčio mėn. pabaigoje. Modernios metodikos pagalba pagal pateiktus dūmtraukio techninius duomenis, geografinės vietovės ypatumus bei kitus parametrus bus apskaičiuojami optimalūs dūmtraukio konstrukcijos parametrai.

„Ši pažangi metodika mums leis žengti koja kojon su Vakarų Europos gamybinėmis įmonėmis, kadangi jos savo klientams siūlo pramoninius dūmtraukius kartu su vibracijas mažinančiais sprendimais. Juos gamykloje Kaune esame gaminę ne kartą, tačiau tik pagal klientų pateiktus projektus. Tikimės, kad jau nuo spalio mėnesio galėsime ir patys siūlyti savo sprendinį, o tai suteiks mums nemenką konkurencinį pranašumą Rytų Europos regione, kur šiuos metu aktyviai žvalgosi Europos energetikos ir pramonės bendrovės, ieškančios efektyviausių galimybių atnaujinti turimus įrenginius“, - sako EnePRO Gamybos departamento vadovas Mindaugas Alaburda.

Per 2016 m. pirmą pusmetį bendrovė EnePRO į Europos Sąjungos ir kitas užsienio valstybes eksportavo metalo gaminių už daugiau nei  350 tūkst. eurų.

UAB Energetikos paslaugų ir rangos organizacija (EnePRO) yra viena iš didžiausią patirtį energetikos įrenginių statybos, rekonstravimo, remonto ir priežiūros srityse sukaupusių įmonių Lietuvoje. Pagrindinės įmonės veiklos sritys: elektrotechnikos sprendimai, šiluminės energetikos sprendimai, mechaniniai darbai pramoniniuose bei energetiniuose objektuose, metalo gaminių gamyba, projektavimo ir laboratorijų paslaugos, biokuro ruoša.

Baltijos pažangių technologijų institutas – privatus mokslinių tyrimų institutas, orientuotas į aukšto lygio mokslinius tyrimus, tobulinantis ir kuriantis naujas technologijas.