Prancūzijos pramonės lyderei EnePRO gamins 300 tūkst. eurų vertės kaminą

Liepos pradžioje „Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausanti pažangių energetikos paslaugų bendrovė EnePRO sudarė beveik 300 tūkst. eurų vertės sutartį su Prancūzijos betoninių statinių lydere. EnePRO savo gamykloje Kaune gamins 80 m. aukščio kaminą, kuris bus montuojamas pietų Prancūzijoje įsikūrusioje cemento gamykloje.

Kaune gaminamas plieninis pramoninis kaminas bus 2,4 m. skersmens ir turės 1,8 m. diametro įdėklą. Didelių gabaritų gaminį planuojama transportuoti į Prancūziją, suskirsčius jį į 6 dalis.

Ta pati kompanija lietuvių bendrovėje taip pat užsakė ir mažesnį – 18 m. aukščio – kaminą su vienu įdėklu, kurio skersmuo 1,50 m. Šis kaminas bus eksportuojamas į tolimąsias Karibų salas.

„Per šiuos metus tai jau yra antrasis užsakymas, gautas iš prancūzų pramonės sektoriaus. Pastebime, kad Europos pramonės ir energetikos bendrovės vis dažniau žvalgosi gamyklų, turinčių ne tik kompetentingus specialistus bei kokybės standartus, bet ir visas technologines galimybes įgyvendinti stambius užsakymus. Tokiame kontekste matome dideles eksporto galimybes, ir ne tik į Prancūziją“, - sako EnePRO Gamybos departamento direktorius Mindaugas Alaburda.

Per šiuos metus EnePRO taip pat yra pagaminusi ir eksportavusi du ekonomaizerius, kuriuos buvo užsakiusi viena iš lyderiaujančių Prancūzijos energetikos kompanijų. Iš viso per 2016 m. pirmą pusmetį bendrovė į Europos Sąjungos ir kitas užsienio valstybes eksportavo metalo gaminių už daugiau nei  350 tūkst. eurų.